Обласний майстер-клас із зарубіжної літератури

2018-04-03

/Files/images/IMG_4352.JPG

3 квітня 2018 року на базі Ясногородського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації відбувся майстер-клас учителя-методиста Шестак О.Г. «Формування читацької компетентності школярів у процесі проектно-дослідницької діяльності на уроках зарубіжної літератури в 5-9 класах» для вчителів зарубіжної літератури Київської області.

У заході брали участь:

Химера Наталія Володимирівна, методист відділу методики викладання української мови і літератури та зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».

Семенова Тетяна Миколаївна, голова Макарівської районної державної адміністрації.

Дзюба Тетяна Михайлівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації.

Шамота Любов Миколаївна, директор Ясногородського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Біла Альона Олексіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Ясногородського навчально-виховного об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Заняття обласного авторського майстер-класу Шестак О.Г. було присвячене темі «Мультимедійна презентація на уроці аналізу та інтерпретації художнього твору.

Учасники заходу розглянули проблему «Традиційні і інноваційні шляхи аналізу та інтерпретації художнього твору у процесі вивчення зарубіжної літератури». У ході якого вчителі активно працювали в групах, опановуючи креативні технології: кейс-урок, прийом «Сторетеллінг», вправи «Ромашка Блума», «Діаманта», «Хмара слів» і метод «Сократівський діалог».

Практична частина майстер-класу була проведена у формі калейдоскопа нестандартних уроків – презентація домашнього завдання учасниками майстер-класу (з досвіду використання мультимедійних презентацій на уроках зарубіжної літератури).

На завершення майстер-класу присутні відвідали «Мистецький салон» члена Спілки художників України Єсіненка Д.М., на якому вчителі домалювали картину «Соняшник» та доторкнулися до магії музики, танцю, мистецтва слова.

Учасники заходу відвідали екскурсію «Ясногородська страусова ферма».

За плідну і творчу працю учасникам майстер-класу було вручено сертифікати.

Керівник та учасники майстер-класу висловлюють щиру подяку Осадчому І.Г., Стадніченко Г.М. за організацію та сприяння у проведенні авторського майстер-класу, а також Химері Н.В. та методичну допомогу та змістову наповненість занять.

Рефлексія.

Упродовж роботи майстер-класу панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення. Кожне засідання майстер-класу дуже цікаве, змістовне, а Олександра Григорівна так вміє «завести» колег, що час пролітає непомітно.

Засідання були надзвичайно корисними, пізнавальними, дивували оригінальним підходом до викладання найскладніших тем в курсі зарубіжної літератури в школі, і, завдяки зусиллям Олександри Григорівни та зацікавленості всіх присутніх, перетворилося на справжню творчу лабораторію під керівництвом Н.В.Химери.

Ми в захопленні від обласного майстер-класу.Побачили творчу роботу вчителя нової української школи – Шестак Олександри Григорівни. Для себе почерпнули, як практично на уроці літератури застосовувати бліц-опитування, роботу в групах, у парах, психологічний тренінг, лінгвістичне дослідження, кросенс, Піраміду твору, «Фішбоун».

Практична частина майстер-класу проводилася у формі імітаційної гри. За активної участі присутніх були проведені фрагменти навчальних занять, під час яких демонструвалися активні прийоми роботи. Учитель Гружчанського НВО «ЗОШ І-ІІІст. – дитячий садок» Кравець М.І.

На засіданнях майстер-класу Шестак Олександра Григорівна створювала такі комфортні умови, за яких було легко і доступно пізнавати й освоювати новітні проектно-дослідницькі технології. Атмосфера доброзичливого, ділового та ефективного спілкування дала можливість кожному учаснику поділитися з колегами по команді власним досвідом, або запозичити для свого розвитку з досвіду роботи вчителя сучасні прийоми вивчення літературних творів: інформаційне гроно, порт фоліо письменника, інтерв’ю з письменником та багато інших цікавих форм. Галина Шульга, вчитель зарубіжної літератури Новокорогодського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів- дитячий садок» Бородянського району.

Активне включення в воренні форм і методів організації пізнавальної діяльності - така співпраця була плідною та творчою. Лепбук, кросен, фішбоун та багато нових прийомів та вправ, які є не лише цікавими для дітей, а дають змогу залучити учнів до роботи з літературним твором.

Кожен з педагогів мав змогу замислитися над тим, як жити та вчити краще й цікавіше, переймаючи досвід, вміння і творчі здобутки колег.

Зустріч була світлою, теплою, корисною та результативною. Йовенко К.С., вчитель зарубіжної літератури Ситняківської ЗОШ І –ІІІ ст. Макарівського району.

Мені подобаються слова американського письменника Р.Баха: «Посередній учитель розповідає, гарний учитель пояснює, чудовий учитель демонструє, а геніальний - надихає». Я побачила в Олександрі Григорівні найкращі якості вчителя, вчителя-новатора, яка любить своїх учнів і ділиться своїм досвідом зі своїми колегами.

Вчителька продемонструвала нам сучасні методи організації навчально-виховного процесу, які спонукають дітей до творчого пошуку, критичного прочитання художнього твору. Валентина Володимирівна Теремок, учитель зарубіжної літератури НВК «ЗОШ І ступеня-районна гімназія».

Заняття майстер-класу були надзвичайно корисними, пізнавальними, дивували оригінальними підходами до викладання зарубіжної літератури та зацікавили всіх присутніх.

Як же пощастило учням Ясногородського НВО, що уроки літератури в них викладає вчитель такого високого рівня.

Закінчується майстер-клас вчителів зарубіжної літератури. Але все те, що отримали вчителі за цей період, неоціненно. Приступаючи до щоденної педагогічної роботи, ми будемо прагнути передати нашим учням всі ці навики та надбання, котрі отримали від Шестак Олександри Григорівни. Успіхів вам, наша наставнице та щира людська подяка! Учасники майстер-класу.

/Files/images/IMG_4359.JPG

/Files/images/IMG_4360.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 507

Коментарi